فرصت سرمایه‌گذاری در محله وحیدیه

محله‌های قدیمی هنوز صفا دارند، هنوز بوی زندگی در آن‌ها به وضوح حس می‌شود. اینجا محله وحیدیه است. می‌گویند تاریخچه آن به ۱۵۰ سال پیش بازمی‌گردد و دست بر قضا یکی از منطقه‌هایی است که اعتراضات مشروطه و بعدها انقلاب ۵۷ را دیده است و معترضان زیادی از دل این محل برآمدند. وحیدیه مانند دیگر مناطق تهران درگیر نوسازی شده با این حال هنوز در کوچه پس‌کوچه‌های آن خانه‌های قدیمی پیدا می‌شود. اگر به دنبال خرید خانه در وحیدیه هستید، در سایت دیوار گزینه‌های ایده‌آلی برای شما موجود است. مثلا یک خانه کلنگی بازسازی شده در دو طبقه و نیم در این سایت به قیمت یک میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش تابناک، علی یکی از مشاوران املاکی است که آگهی فروش یک ملک کلنگی ۱۹۷ متری در خیابان وحیدیه را در سایت دیوار قرار داده است. او به ما می‌گوید خریداران کنونی بعد از طرح‌های نوسازی اقدام به خرید خانه در وحیدیه کرده‌اند. ابلاغ بسته‌های نوسازی در سالیان اخیر به هدف بالا بردن امنیت خانه‌های قدیمی خریداران را به فکر سرمایه‌گذاری در این منطقه انداخته است.خانه‌ای که او در سایت دیوار برای فروش به حراج گذاشته است، ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارزش دارد. علی در ادامه اضافه می‌کند:« البته این تنها یکی از خانه‌هایی است که در سایت دیوار آگهی کرده‌ام. خانه‌های کلنگی زیادی در وحیدیه موجود است که در آستانه فروش هستند. راضی نبودن یکی از ساکنین خانه یا دو دل بودن برای نوسازی مانع تصمیم قطعی مالکین است که البته اقداماتی از سوی دفتر نوسازی در جهت رضایت آنها صورت گرفته است.» دفتر نوسازی منطقه ۸ تهران در سال ۱۳۹۵ اعلام کرد در صورتی که مالکین خانه‌های قدیمی در محله وحیدیه اقدام به نوسازی نمایند به آن‌ها وام ۵۰ میلیون تومانی داده خواهد شد. از سوی دیگر ساکنین این محدوده از نبود پارکینگ‌های شخصی در خانه‌ها گله می‌کنند و معتقدند اگر ساخت و ساز در وحیدیه رواج پیدا کند، مشکل پارکینگ و شلوغی خیابان‌ها به زودی حل می‌شود. وحیدیه از آن مناطقی است که به دلیل دسترسی عالی به وسایل نقلیه عمومی در میان محله‌های منطقه ۸ در یکی دو سال گذشته مورد اقبال قرار گرفت.احداث سرویس‌های بهداشتی، فضای سبز، سرای محله و تعریف چند پروژه‌ فرهنگی از تسهیلاتی است که به این محله اعطا شده است.

اما در این میان همچنان کسانی هم هستند که به فکر ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری نیستند بلکه دلشان هنوز گیر خانه‌های قدیمی است و از زندگی شهری بیزارند. آن‌ها با خرید خانه در وحیدیه، البته خانه‌هایی کلنگی و صرف هزینه‌هایی جهت بازسازی و کارهایی مانند ایجاد سقف کاذب، گچ کاری، نصب کاغذ دیواری، پارکت لمینت، کمد دیواری و سرویس بهداشتی فرنگی، در آنجا زندگی می‌کنند.اگر به دنبال خانه‌‌ای کمتر از یک میلیارد تومان هستید، یک خانه کلنگی ۱۱۳ متری دو طبقه‌ای در دیوار با یک حیاط ۷ متری در خیابان ۱۰ متری وحیدیه به قیمت ۶۳۱ میلیون تومان آگهی شده است. همچنین در این سایت یک خانه ۱۰۵ متری با دو واحد ۷۰ متری و ۹۵ متری به قیمت ۹۰۰ میلیون به فروش می‌رسد. طبق گفته فروشنده، این ساختمان در حال بازسازی است و حیاط این خانه ماشین رو است.ها